Doya Doya Samos

Yunanistan Araç Kiralama


yunanistanarackiralama - Yunanistan Araç Kiralama

Yakın bir yere gidip, örneğin Yunanistan’a gitmek oraları keşfetmek isteyen Türk turistler, araç kiralayarak çevreyi daha iyi tanımaya ilgi gösteriyor. Ege’nin iki yakasında yaşayanlar aradaki kısa yolculuğu aştıktan sonra, birbirlerini yakından tanıma ve ön yargılardan kurtulma olanağını buluyorlar. Özellikle yunanistan’da araç kiralama işleminizi tamamladıktan sonra küçük köyleri ve turistik olmayan yerleri gezerek daha güzel insanlarla karşılaşabiliyorsunuz.

Türkiye kıyılarına yakın olan adalara türkler haftasonları ve resmi tatillerde adeta akın ediyor. Hatta kendinizin Türkiye’de olduğunuzu bile düşünebiliyorsunuz. Adaların en ücra köşelerini keşfetmek, zaten adalarda büyük sorun olan ulaşım problemini aşmak için çok rahatlıkla araç kiralayabilir ve araba ile unutulmayacak anlar yaşayabilirsiniz.

Yunanistan’da Araç Kiralayacakların Dikkat Etmesi Gerekenler

Yunanistan’da Türk ehliyeti ile araç kullanmak için bir engel bulunmuyor. Hiç bir sorun yaşamadan ehliyetinizle araba kiralayıp, dilediğiniz gibi gezebilirsiniz. Türkler, Kıta Yunanistan’ında ve Yunan Adaları ‘nda bulundukları sürece araç kiralanabiliyor.

Bir rent a car ofisinden seçilen aracı çok kısa sürede yapılan sözleşmeyi imzaladıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Ehliyetinizde yazan sınıf dışında araç alma şansınız olmadığını söylemeye gerek yok tabii. Örneğin A2 ehliyetiniz olmadan motosiklet kiralama şansınız olmuyor.

Araç kiralama bedelleri aracın motor kapasitesine, büyüklüğüne, koltuk sayısına, modeline ve turizm sezonuna göre değişiyor.  Kiralama bedelleri günlük 25-150€ arasında. Bu fiyata yakıt dahil değil. Yakıtı ne kadar aldıysanız o kadar bırakmanız gerekiyor. Yoksa aradaki farkı ödemeniz gerekiyor.

Eğer sigorta yaptırıp kendinizi tüm kazalarda doğacak maddi yükümlülüklere karşı korumak isterseniz kasko bedelinin araç kiralama bedeline dahil olup olmadığını sorun. Değilse ayrıca ödeyeceğiniz bir tutar ile tüm trafik kazalarına karşı korunun. Özellikle adaların dar ve virajlı yolları olduğunu düşünürsek, kaza riskine karşı mutlaka sigortanız olmasını tavsiye ediyoruz.

Araç kiralamalarda kredi kartı hemen hemen olmazsa olmaz. Olası risklere karşı kredi kartı bilgileri aracı kiralayan şirket tarafından talep ediliyor.

Samos Adası Araç Kiralama

Samos Adası araç kiralama da diğer adalardan farklı değil. Samos adasında bulunan irili ufaklı pek çok rent a car firmasından araç kiralayabilirsiniz. Bunlar da sahip oldukları araçların cinsine, fiyatına ve bakımlı olup olmamasına göre fark gösteriyor. Bu nedenle sorun olması durumunda karşınızda size yakın bir muhatabınız olmasını istiyorsanız, araç kiralama işini bir Türk aracı ile yapmanızda yarar var. Özellikle yazın, hafta sonlarında ve bayram tatillerinde artan talep nedeni ile araç bulmak hemen hemen imkansız hale geliyor. Bu nedenle aracınızı önceden ayırtmakta yarar var.

Seçtiğiniz araca teslim almadan önce lastiklerine ve kaportadaki çiziklere mutlaka dikkat edin. Sözleşmeyi düzenlerken, varsa çizikleri ve daha önceki hasarları mutlaka not ettirin.

Yunanistan Feribot Seferleri  hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Yunan Adaları hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Ziyaretçi Puanlarımız
[Total: 1 Average: 5]