Doya Doya Samos

Yunanistan Otel


yunanistanotelkonaklama 629x350 - Yunanistan Otel

İster yalnız seyahat edin, ister eşinizle romantik bir tatil yapın, ister bir grup gezisi yapıyor olun, mutlaka bir yerde konaklamanız gerekiyor. Yunanistan’da hotel, hostel, oda-kahvaltı, apart daireler  ve pansiyonlar olmak üzere değişik konaklama olanakları vardır.  İnternet üzerinden konaklama olanaklarına ulaşabileceğiniz gibi, bir seyahat acentesi aracılığı ile de önceden yer ayırtabilirsiniz.

Yunanistan’da nerede konaklanır,  Yunanistan’da konaklama fiyatı nedir ?

Konaklama fiyatları seçmiş olduğunuz otele, yerine ve sizin taleplerinize göre çok farklılık göstermektedir. Hostel’de kalmak isterseniz günlük 10-20 Euro para ayırmak zorundasınız. Hostel yerine bir otelde kalmak isterseniz bir gecelik ücret olarak oda başına en az 40-50 Euro ‘yu gözden çıkarmalısınız. Otel fiyatları da adalara göre çok büyük fark göstermektedir. Atina’da 10-20 avroya güzel bir otelde kalabilecekken, eğer Santorini’de geceleme yapmak istiyorsanız çok farklı ücretleri hesap etmek durumundasınız. Yunanistan’ın en pahalı otelleri Santorini Adası ‘nda bulunmaktadır. Ancak gerek manzarası gerekse atmosferi ile ada büyüleyici. Tepeden seyrettiğiniz manzara ile verdiğiniz her kuruşun karşılığını alırsınız.

Dediğimiz gibi, kalacağınız yer konaklama fiyatının yüksekliğini belirliyor. Santorini özellikle Türklerin görmek istedikleri adaların başında geliyor.  Bu adaya olan aşırı talep yüzünden, Santorini’deki otel ve pansiyon fiyatları oldukça yüksek. Yunanistan’daki büyük otellerin yanı sıra, çok sayıda küçük otel ve pansiyonlar da konaklama alanında hizmet alabileceğiniz tesislerdir.

Konaklama yapacağınız yerlerin araştırmasını önceden yaparak konaklama için daha az harcarsınız, böylelikle eğlenmeye ve şehir turunuza daha fazla paranız kalır.

Samos’ta Konaklama

Türkiye’ye en yakın Yunan adalarından biri olan Samos Adası 35 bin nüfusu barındırıyor. Vathi, Pytagorion, Karlovasi, Kampos ve Kokkari en büyük yerleşim yerlerinde. Samos feribot seferleri yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Kampos dışında diğerleri liman kentleri ve deniz kıyısında bulunuyor. Varış noktası olması nedeni ile Vathi ve Pytagorion oteller açısından daha fazla olanak sunuyor. Bunun yanında Karlovasi’de de çok sayıda otel bulunmakta. Kokkari plajları ve restoranları ile dikkati çekiyor.

Kuzey bölgesindeki yerleşimler daha hareketli olsa da, daha sakin bir tatili düşleyenler, güneş, kum ve deniz bana yeter diyenler için Marathokanpos bölgesi idealdir. Ancak ulaşım olanakları sınırlı olduğu için, eğer arabanız yoksa fazla mobil olamazsınız. Dilerseniz Yunanistan Araç Kiralama yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Bunun dışında daha küçük kıyı köyleri de küçük oteller ve pansiyonlarla size ekonomik konaklama olanağı sunuyor.

Yunanistan Vize işlemleri hakkında merak ettiğiniz sorular için buraya tıklayın.

Ziyaretçi Puanlarımız
[Total: 1 Average: 5]