Doya Doya Samos

Yunanistan Turları


Burnumuzun ucundaki komşumuz Yunan Adaları,  lezzetli yemekleri, eğlenceli gece hayatı, huzurlu yaşamı ve çok yakın oluşu Yunanistan’ı cazip kılmaya başladı. Bunun en önemli nedenlerinden biri ise, özellikle Ege Limanları ‘ndan feribot seyahati ile adalara çok ulaşımın çok rahat olması. 

Haydi gelin bir bakalım, Yunanistan’a nasıl ulaşacağız, nasıl gezip, neler göreceğiz.

Yunanistana / Yunan Adaları’na Nasıl Gidilir?

yunanadalariharita 300x148 - Yunanistan Turları
Önce ulaşımı ele alacak olursak; Yunanistan’a kara yolu, deniz yolu ve hava yolu ile ulaşmak mümkün. Gidilecek yer Yunan Adaları ise, bu seçenek ikiye düşüyor. Hava ulaşını ve deniz ulaşımı. Tabii adalara ulaşım % 95 gemi ve feribotlarla yapılıyor. Yunanistan feribot ulaşımı yer yer 20 dakika kadar kısa sürebilen bir ulaşım şekli.
Yunanistan’a kendi araçları ile gitmek isteyenler, Trakya’dan sınırı geçip rahatlıkla Yunanistan’a ulaşabilir ve rahat bir yolculuk yapabilirler. Kendi aracınızla Yunanistan’a gitmenin diğer bir yolu da Yunanistan Feribot Sistem ‘ini kullanmaktır. Türk limanlarından her Yunan adasına araç taşıyan feribot çalışmıyor. Ancak bazı adalara aracınızla çıktığınızda, bundan sonra büyük gemileri kullanarak çok rahat adalar arasında dolaşabilirsiniz.
Yunanistana seyahat planlarımızı yaparken öncelikle gideceğimiz adaları doğru seçmekte yarar var.  

Yunan Adaları Hakkındaki Yazımızı Buraya Tıklayarak Okuyabilirsiniz

Yunanistan Vize Hakkında


Yunanistan vize gerektiren bir ülke. Schengen ülkeleri içinde olan Yunanistan için ya Yunanistan’dan veya başka bir Schengen ülkesinden vize almanız gerekir. Burada önemli olan vizeyi hangi ülkeden aldı iseniz, seyahatinize ilk oradan başlamanız. Yoksa bir daha vize alırken sorun çıkabilir. Yunanistan Vize Uygulaması ‘nda çok katı değil. Bunun nedeni Türklerin son zamanlarda Yunanistan’a çok ziyaret etmeleri ve onların da buna ihtiyacı olması. Yunanistan vize kolaylığı sağlarsa daha çok Türk turist ağırlayacağı kesin.

Feribot Sistemi


Adalar bir adım ötemizde olunca, Yunanistan feribot ile ulaşılması çok rahat bir ülke durumuna geliyor. Kaş’tan Meis’e, Fethiye ve Marmaris’ten Rodos’a, Bodrum’dan Kos’a, Kuşadası ve Seferihisar’dan Samos’a, Çeşme’den Sakız’a, Ayvalık’tan da Midilli adasına kolayca ulaşılabiliyor.

Türkiye’de yurt dışından turist getiren pek çok seyahat acentesi, yabancı turizmdeki daralma nedeni ile Yunanistan turları satmaya başladı. Gerek yakınlık, gerekse ekonomik olmaları nedeni ile Yunanistan turları çok talep görmeye başladı. Turlar bu kadar ilgi görünce Türkiye’de oteller ve restoranlar bu durumdan duydukları rahatsızlıkları dile getirmeye başladılar.
Samos Adası Feribot ile İlgili Ayrıntılı Bilgi Almak İçin Tıklayın

Ziyaretçi Puanlarımız
[Total: 1 Average: 5]